Obserwatorzy

piątek, 10 kwietnia 2015

Vintage z koniem

Komplet poduszek Vintage z portretem koni

specjalnie zrobione na wyzwanie Wytwórni MałejGosi

 Jest to moje ostatnie odkrycie i zachwyt - transfer druku.
W tym przypadku zastosowałam transfer druku na tkaninie nitro. 
Do transferu potrzebny jest wydruk koniecznie z drukarki laserowej - przy metodzie nitro druk atramentowy nie odbija się na tkaninie, rozpuszczalnik nitro, albo zwykły zmywacz do paznokci też się nadaje (uniwersalny rozpuszczalnik też nie nada ale wydruk jest bardziej blady niż przy nitro) i zwykła łyżeczka. 
Przeniesiony wydruk jest trwały i bez problemów poduszki można prać bez lęku, że wyjmie się z pralki poduszki bez naniesionego wzoru.

W każdym razie skorzystałam z tematu ZABAWY i zmobilizowałam się wreszcie do uszycia poduszek na sofę. Wcześniej nie mogłam się zdecydować na motyw bo zbyt dużo mi się podobało, a Gosia rozwiązała poje rozterki :-) I tak powstały końskie poduszki:http://www.malgosia-mojerekodzielo.blogspot.com/2015/04/zabawa-tematyczna-czyli-rok-inspiracji.html

12 komentarzy:

 1. Poduszki są cudne! Aż chciałabym, żeby teraz leżały na mojej kanapie;) Fajnie, że ten temat Cię zainspirował, bo też o to w tej zabawie chodzi;)
  Cieszę się, że bierzesz udział w zabawie;)
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten temat zainspirował mnie ne tylko do motywu na poduszkach, ale i do samych poduszek. To są pierwsze jakie zrobiłam i pierwszy transfer na tkaninie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne poduszki nieźle wykombinowałaś z tym przenoszeniem nie znałam takiej techniki efekt zachwycający

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakochałam się w transferze na zabój i ćwiczę teraz różne sposoby na różnych materiałach. A najlepsze jest to, że można prac i nic się nie dzieje - sprawdziłam :-)

   Usuń
 4. Ale klimatyczne sa te poduchy, super :) ja mam problem z transferem dlatego maluję farbami, ale takich koni to bym nigdy nie namalowała :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Poduszki są świetne i transfer wyszedł idealnie. Podziwiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały czas ćwiczę i poszukuję najlepszych sposobów transferu żeby wychodziło idealnie:-)

   Usuń